dön
cizgi

Seramik Tencere ve Tavalar Ne Kadar Sağlıklı?

Seramik Tencere ve Tavalar Ne Kadar Sağlıklı?
BİLGİLER
***  1vote
hazırlama
pişirme
Toplam ...
... kişilik
kalori
tarihinde eklendi
ahmetrz ekledi
foto
PÜF NOKTASI
MALZEMELER

Seramik Tencere
Seramik Tava
Seramik Mutfak Ürünleri
HAZIRLANIŞI


Son zamanlarda artan seramik tencere tanıtımları ile sorular da haliyle peş peşine geliyor. Bir çok insanın aklında soru işaretleri var. Acaba seramik tencereler sağlıklı mı, ne kadar sağlıklı, seramik tencerelerin faydaları neler, kullanımı nasıl, alan kişiler memnun mu gibi sorular geliyor. Yemekye.com ekibi olarak bizde küçük bir araştırma yaptık sizler için.

Malum artık mutfaklarımızın vazgeçilmezleri teflon yapışmaş tencere ve tavalar. Az bir yağ ile hemen her yemeği pişirebiliyoruz. Ama artık teflon tencerelerin yanına seramik tencereler ve tavalar da geliyor. Üstelik daha sağlıklı gibi. Yüksek ısılarda herhangi bir çatlama, yanma veya patlama bozulma olmuyor seramik tencerelerde. Doğal seramikten oluştuğu için de kanserojen riski bulunmuyor. Temizliği de oldukça kolay bu tencerelerin, yapışmaz bir zemine sahip. Kolayca yıkanıp temizlenebiliyor. Ayrıca bir artısı da teflon tencereler kadar çizilme riski yok.

Seramik tencereler teflon tencerelere göre daha uzun ömürlü oluyorlar. Bunun nedenleri var tabi. Teflon tencerelere göre daha çizilmezler. Ayrıca uzmanlar teflon tencerelerin 3 yıldan sonra ömürlerini doldurduklarını ve kullanılmaması gerektiğini öneriyor. Seramik tencereler de böyle bir durum yok Ayrıca seramik teflona göre ısıyı daha iyi muhafaza ettiği için yemek pişirirken mutfakta daha az enerji (gaz, tüp, elektrik) harcayacaksınız. Daha uzun süre beklemeler de bile yemeklerinizin dibi tutmayacak ve yanmayacak.

Tarafsız bir kullanıcı olarak küçük bir araştırma yaptık. Yeni bir teknoloji, kullanmanızı öneririz. Umarız sağlığımız için daha sonra riskler ortaya çıkmaz ve daha iyi ürünler yapılır. Yemekye.com ekibi olarak sağlıklı ve mutlu günler dileriz.


YORUM YAP

YORUMLAR
Bu tarife hiç yorum yapılmamış.
BENZER TARİFLER
Canlı Destek
ÜYE GİRİŞİ
KATEGORİLER
E-BÜLTEN ABONELİĞİ
E-Bülten’e kayıt olarak, güncel tarifleri haftalık olarak mail adresinizden takip edebilirsiniz!
DMCA.com